Мастер-нож Мастер-нож Форум любителей ножей
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
13 Август 2022, 19:16:50

Войти
Вироби зі шкіри Магазин ножевой фурнитуры
* Начало Правила Новые сообщения Закладки Фото галерея Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация
Мастер-нож  |  Мастерская  |  Советы мастеров  |  Тема: Это фиаско, братан. 0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему.
Страниц: 1 2 [3]  Все Вниз Печать
Автор Тема: Это фиаско, братан.  (Прочитано 4418 раз)
Offline leoyas
Ветеран

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Offline leoyas Ветеран
« Ответ #70 : 27 Ноябрь 2021, 18:30:04 »

Може вже пора перестати боготворити наших термістів, і почати говорити правду.
Невже ви вірите, що тільки виходить якась сталь на ринок, вони її купують, гартують, слюсарать клинки ( а хто з них взалі слюсарать?) Тестують, відпрацьовують не тільки твердість а й механіку.
Тцо - це навіть смішно, хто з них робив порівняння з ним і без нього?
Суть порошкової металургії в тому щоб спростити процес, а не в тому щоб хтось танцював з бубнами щоб отримати щось краще, "краще" а на скільки? На дві одиниці твердості? На п'ять разів канату?
Так виходить що на бохлері чи крусіблі працюють ідіоти, а в нас просто генії.
Може вже пора перестати бути добрим і коли спитали хто проводив термообробку відповісти як є.
Знаєте, що найгірше в світі? Дилетанти в журі.

Хочеш допомогти новачку - зроби разом з ним,
Хочеш допомогти літній людині - зроби замість неї,
Хочеш допомогти майстру - відійди і не заважай,
Хочеш допомогти дурню - сам дурень.
(с) Китайська мудрість
Offline leoyas
Ветеран

Offline leoyas Ветеран
« Ответ #71 : 27 Ноябрь 2021, 19:04:37 »

Я це все читаю і згадую фразу одного мого знайомого, сказану у відповідь на моє невдоволення, що Майстри не добирають слів, коли говорять про речі, в яких не до кінця(м'яко кажучи) компетентні:
Леонид, так надо исправлять ситуацию.  Задавят же своим опытом.
Інколи, коли стає відверто шкода часу на словесні баталії, хочеться просто відвернутися і промовчати, бо вже заїбався одне й те ж торочити, але це очевидно приречено закінчуватися "танцями на кістках". Мовчать, значить згодні. Не згодні! НЕ ЗГОДНІ!!! Просто вас таких дохуя і бодатися з вами всіма немає ні часу, ні натхнення. Сім'ю годувати потрібно і не завжди є час попсувати собі нерви в суперечках, тим більше, що в цих суперечках люди з прямими руками, до рівня робіт яких не доростеш до кінця свого життя, мелють відверту ХУЙНЮ, маніпулюють і очевидно думають, що ціль виправдовує засоби. Це наражає інших на помилки і виглядає відверто бридко! Найбільше бридко це виглядає тоді, коли однією рукою ми боремося "за", а іншою "проти". Така собі кон'юнктурщина. Я вже вам казав, хлопці: вам прилетить. За свідому профанацію і вирощування дилетантів навколо себе вам прилетить. Вам вже прилітало, але схоже не дійшло. Значить ще не прийшов час.

(с) Китайська мудрість
Offline стрекач
Ветеран

Offline стрекач Ветеран
« Ответ #72 : 27 Ноябрь 2021, 19:39:03 »

Скажу сразу, что я однозначно за порошок.  Работал с Инструментальщиком и с Гавриком, больше ни с кем. Инструментальщик делает на  61 ед., соответственно Гаврик выдавливает из стали максимум, и делает 62-63 ед. Тут все понятно, два специалиста и у каждого свой подход к делу, и каждый по своему делает правильно. Но есть одно НО!  Какой бы нож, из какой бы то ни было стали я в руки не взял, я подсознательно сравниваю ее со сталью М390. И ни одна сталь, даже близко с М390 не угадывается.
Offline YuraS

Старожил

Не шалю, никого не трогаю, починяю примус.
Offline YuraS club Старожил
« Ответ #73 : 27 Ноябрь 2021, 20:30:33 »

Леонід,  є така річ погана:
Ефе́кт Да́ннінга — Крю́ґера (ефект профана) — когнітивне упередження, яке полягає в тому, що люди з низькою кваліфікацією роблять помилкові висновки та ухвалюють невдалі рішення, але їхня некомпетентність не дозволяє це усвідомити.
https://www.avaresearch.com/files/UnskilledAndUnawareOfIt.pdf
Не стану стверджувати, що я такий вже знавець металургії, але, коли став розбиратися, що воно таке ТМО, почитав книжок, по порошковим сталям здобув всю наявну відкриту інформацію, і зрозумів, що це робиться не тільки для того, щоби усунути неоднорідність зливку, але й сформувати первинну карбідну сітку, зробити її найменшою. Тому перегрів до зони ліквації зводить все це нанівець. А механична обробка у правильному  діапазоні температур, навпаки, усуває дефекти, які накопичуються при прокаті, та зменшує карбідну неоднорідність - все одно рост кристалів відбувається, то краще їх подрібнювати та перемішувати твердий розплав. У двох словах десь так. Про зняття напруги після термічки або слюсарки із великими перепадами температур та кріообробку навіть писати не буду - кому цікаво, самі знайдуть.
« Последнее редактирование: 27 Ноябрь 2021, 20:37:13 от YuraS » Записан

It isn’t etiquette to cut anyone you’ve been introduced to (c) Red Queen by Lewis Carroll
Offline leoyas
Ветеран

Offline leoyas Ветеран
« Ответ #74 : 27 Ноябрь 2021, 20:59:09 »

Ті, люди, про котрих я говорю не є ідотами, ефект Даннігна-Крюгера навряд чи їх зачепив або зачепить. Це трішки не те. У нас тут біда іншого характеру: люди, які навчилися робити ножі на високому рівні, вважають, що можна свій авторитет розповсюджувати назовні. Екстраполювати на інші "політичні" нюанси ножарства без наслідків. Це як класний контентмейкер, котрий користується повагою глядачів, думає, що він може займатися економікою країни легко і аж бігом. Результат вчора на прес-конференції вражав нас феєричним інтелектом. Ми ж маємо схожу картину: у нас тут рукасті дядьки, що виконують Шедеври ножового мистецтва вважають, що можна й про структуру сталі папіздєть. Що їм можна, бо вони авторитети.

(с) Китайська мудрість
Offline leoyas
Ветеран

Offline leoyas Ветеран
« Ответ #75 : 27 Ноябрь 2021, 21:06:57 »

Вони авторитети, без сумніву, але "папіздєть" про структуру ніззя. Бо це інша палата і там в іншу піжаму одягнені.

(с) Китайська мудрість
Offline Sverbyguz
Старожил

Ви знаєте, як липа шелестить ...
Offline Sverbyguz Старожил
« Ответ #76 : 27 Ноябрь 2021, 21:28:01 »

Бо це інша палата і там в іншу піжаму одягнені.
Ну ок, а як щодо сабжу?  Застенчивый
Offline leoyas
Ветеран

Offline leoyas Ветеран
« Ответ #77 : 27 Ноябрь 2021, 21:31:45 »

Хто сказав, що причини потрібно шукати в структурі сталі? Хто сказав, що причина в термообробці? В малюнку, що згодом намалював топікстартер всі чітко розібралися і готові дати однозначну відповідь? Вітаю.
« Последнее редактирование: 27 Ноябрь 2021, 22:06:15 от leoyas » Записан

(с) Китайська мудрість
Offline Sverbyguz
Старожил

Ви знаєте, як липа шелестить ...
Offline Sverbyguz Старожил
« Ответ #78 : 27 Ноябрь 2021, 21:38:22 »

Хто сказав, що причини потрібно шукати в структурі сталі?
Сказали багато хто. Проте вашої думки, як досвідченого терміста, ми так і не почули. Вважати, що якісна сталюка розлетілася на друзки з-за перекосу латуної пластинки м'яко кажучи не  серьйозно.
Offline leoyas
Ветеран

Offline leoyas Ветеран
« Ответ #79 : 27 Ноябрь 2021, 21:44:45 »

Дивіться. Топікстартер намалював схему набивання больстера. Ви вважаєте, що така схема набивання больстера на могла стати причиною руйнування клинка. Мені вас в зворотньому яким чином переконувати? Епюр ніхто не малював, винних призначили емпіричним методом: "я вважаю". Зібрався натовп і проголосував. Якщо вам цього достатньо, то жодних проблем, можете задовільнитися відповіддю. У мене поки що лише питання сформувалися.
« Последнее редактирование: 27 Ноябрь 2021, 21:56:12 от leoyas » Записан

(с) Китайська мудрість
Offline leoyas
Ветеран

Offline leoyas Ветеран
« Ответ #80 : 27 Ноябрь 2021, 21:58:14 »

це робиться не тільки для того, щоби усунути неоднорідність зливку, але й сформувати первинну карбідну сітку, зробити її найменшою.
Не карбідну сітку, а взагалі готову структуру сталі з рівномірним розподіленням карбідної фази. Суть порошкової технології полягає в тому, що вже під час виготовлення закладається потрібна структура сталі, суттєве перерозподілення карбідної фази неможливе, бо вона в твердому розчині не розчиняється. Структура програмується наперед. Неоднорідність виключається заздалегідь. Сталь створюється відразу з потрібним розподіленням карбідної фази.

Чому ковка покращує порошкову сталь? Однозначної відповіді навряд чи хтось надасть. Є просто перевірений практичним досвіод факт. Наразі можна хіба що висувати версії. Є думки, але це не для цієї теми.

Хочу відразу застерегти: всіх, кому все зрозуміло і у кого питань не виникає - можу вас лише привітати.

(с) Китайська мудрість
Offline Marker
Пользователь

Offline Marker Пользователь
« Ответ #81 : 28 Ноябрь 2021, 20:23:17 »

То все таки виходить від перекосу при монтажі клин тріснув?
Offline Новак
Бывалый

Offline Новак Бывалый
« Ответ #82 : 29 Ноябрь 2021, 20:04:14 »

Знаєте, що найгірше в світі? Дилетанти в журі.
Коли фігурист виконував якийсь складний елемент, наприклад, потрійний тулуп, і при цьому приземлився на дупу, то не потрібно бути суддею екстра класу, щоб зрозуміти, що приземлення мало бути не таким.
І якщо даний клинок розлетівся на друзки, наче скляний, в умовах, коли купа інших клинків витримали таке навантаження раніше, то... до чого тут високі матерії про епюри навантажень?

Завжди вихід є!
Страниц: 1 2 [3]  Все Вверх Печать 
Мастер-нож  |  Мастерская  |  Советы мастеров  |  Тема: Это фиаско, братан.
Перейти в: