Мастер-нож Мастер-нож Форум любителей ножей
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
31 Октябрь 2020, 07:31:18

Войти
Вироби зі шкіри Железная хватка Все для ножей
* Начало Правила Новые сообщения Закладки Фото галерея Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация
Мастер-нож  |  Про ножи  |  Обзоры, отзывы, вопросы, проблемы  |  Тема: Тестування клинків зі сталей М390, CPM10V, ЕА-115, ДИ90МП, ЕА-213, 95Х18, VR-1. 0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему.
Страниц: 1 2 [3]  Все Вниз Печать
Автор Тема: Тестування клинків зі сталей М390, CPM10V, ЕА-115, ДИ90МП, ЕА-213, 95Х18, VR-1.  (Прочитано 14382 раз)
Offline Новак
Бывалый

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Offline Новак Бывалый
« Ответ #70 : 07 Август 2018, 10:43:18 »

Вам, пане Новак не подобається, що якась там буржуйська сталюка показала гіршій результат ніж сталі, які розробили Ваші співвітчизники, то який же Ви тоді патріот своєї наці, пане Новакі? Ганьба Вам, пане Новак!

Якась там  
Пане Fritz, а Ви, як людина з технічною освітою, теж не помітили тут цілком конкретних запитань щодо методики тестування, достовірності результатів і т.п.?
Не помітили, чи не хочете відповідати і тому Ви відразу переводите розмову на особистість опонента і ще згадуєте про патріотизм, як це часто роблять наші політики?
Я хоч дякую Вам, що Ви не ведете себе як Ваш коллєга, людина високих етичних норм, який все, що зміг - розродитися купою матюків.  Весёлый

Для Вас, як для людини з вищою технічною освітою, є зрозумілими оці дві речі?
1. "Метода" тестування не витримує жодної критики. Студент з такою лабораторною під час її здачі був би висміяний і вигнаний геть. Говорю це як у минулому і студент і викладач вишу.
2. Буржуйська "якась там" (як Ви висловилися) сталюка, займає топове місце, поруч із ZDP189, за результатами тестувань, які проводили оті буржуї і які опубліковано на Bladeforum.
То це оті тестувальники на Заході помиляються, а наші, з їх "тестом" праві? Оцей "тест" перекреслює всі тести, які проведено на Заході?  Весёлый

Може таки Вам, як людині з технічною освітою, було б цікаво розбратися з причинами того, чому у даному тесті клинок з М390 показав такий нетипово низький результат? Цікаво чи ні?
Підказки:
- можливо сталь не та (невідомої якості), чи це виключено?
- геометрія клинка була не для різу канату і значно відрізнялася від інших клинків?
- ще якісь причини?

Чи таки Ви всерйоз вважаєте, що даний результат М390 є типовим для цієї сталі, а буржуї можуть підтертися своїми результатами тестів?

Завжди вихід є!
Offline leoyas
Ветеран

Offline leoyas Ветеран
« Ответ #71 : 07 Август 2018, 10:50:33 »

Вот и подождем, а до тех пор накидывать на вентилятор нечего.
Це ви мені чи взагалі? Невже я десь накидував?

Только желательно, чтобы сведение, угол заточки и финиш были тоже одинаковыми, иначе это не тест, а чемпионат.
Кожен принесе свій клинок таким, яким він його хоче тестувати. Геометрія буде однакова, бо там ще будуть силові тести, зведення можливо теж, а заточку нехай кожен робить яку хоче. Хоча це не кінцеві дані, це лише моє бачення, а до кінця умови ще не обговорено, тому можливо всі вказані параметри й співпадатимуть.

Хочеш допомогти новачку - зроби разом з ним,
Хочеш допомогти літній людині - зроби замість неї,
Хочеш допомогти майстру - відійди і не заважай,
Хочеш допомогти дурню - сам дурень.
(с) Китайська мудрість
Offline Apostol Sashko
Старожил

Offline Apostol Sashko Старожил
« Ответ #72 : 07 Август 2018, 12:54:30 »

Хлопці, я на слідуючий раз, якщо це можливо,  теж хочу приймати участь   Friends
Offline YuraS

Старожил

Не шалю, никого не трогаю, починяю примус.
Offline YuraS club Старожил
« Ответ #73 : 07 Август 2018, 12:58:24 »

Вот и подождем, а до тех пор накидывать на вентилятор нечего.
Це ви мені чи взагалі? Невже я десь накидував?
Зрозуміло, що взагалі, просто відреагував на зазначений термін повторних випробувань.

Кожен принесе свій клинок таким, яким він його хоче тестувати. Геометрія буде однакова, бо там ще будуть силові тести, зведення можливо теж, а заточку нехай кожен робить яку хоче. Хоча це не кінцеві дані, це лише моє бачення, а до кінця умови ще не обговорено, тому можливо всі вказані параметри й співпадатимуть.

Якщо до випробування будуть надані ножі з різних сталей, різною геометрією та ТМО, це не буде більш-менш репрезентативним тестом нічого, окрім майстерності майстра, що робив ніж - це саме те, що я зву чемпіонатом, коли визначається найкращий майстер під умови проведення випробування.
Хоч я не дуже згоден з категорійністю пана Новак, але раціональне зерно він теж зазначив: не можна проводити випробування сталей на зразках із різним форм-фактором, це все одно, як на гонки вантажівок притягти потужний позашляховик.

It isn’t etiquette to cut anyone you’ve been introduced to (c) Red Queen by Lewis Carroll
Offline leoyas
Ветеран

Offline leoyas Ветеран
« Ответ #74 : 12 Август 2018, 23:56:32 »

Клинкі, що тестуватимуться, скоріше за все матимуть схожу геометрію, бо тест буде комплексний, потрібно буде колупати кінчиком в дерев'яній дошці, тощо. Це не означатиме необхідність рівнозначної геометрії. Це нічого не означатиме... Просто буде якось так...
Від себе хочу сказати натупне: даний тест від початку й досі давав нам розуміння лишень двох параметрів: зносостійкість та агресивність різу. Перше визначалося за кількістю різів, друге суто органолептично. От як визначали, так і будемо визначати. Тому, що саме такі тести дозволили досягти результату. Ми  робили досліди,  експерименти і прийшли до певного результату, причому саме таким шляхом. Мисливцям подобається залізяка, рибалкам подобається, нам в тестуванні подобається теж. Наша методика тестування дає нам ту їжу для роздумів, котра потрібна нам, якщо комусь не подобається методика, той розробляє свою і тестує згідно неї. І доказувати ніхто нікому нічого не буде.

(с) Китайська мудрість
Offline Marker
Пользователь

Offline Marker Пользователь
« Ответ #75 : 13 Август 2018, 09:07:02 »

А яка геометрія найкраща для різу каната?
Offline Sarmat
Ветеран

Offline Sarmat Ветеран
« Ответ #76 : 13 Август 2018, 14:45:10 »

Клинкі, що тестуватимуться, скоріше за все матимуть схожу геометрію, бо тест буде комплексний, потрібно буде колупати кінчиком в дерев'яній дошці, тощо. Це не означатиме необхідність рівнозначної геометрії. Це нічого не означатиме... Просто буде якось так...
Від себе хочу сказати натупне: даний тест від початку й досі давав нам розуміння лишень двох параметрів: зносостійкість та агресивність різу. Перше визначалося за кількістю різів, друге суто органолептично. От як визначали, так і будемо визначати. Тому, що саме такі тести дозволили досягти результату. Ми  робили досліди,  експерименти і прийшли до певного результату, причому саме таким шляхом. Мисливцям подобається залізяка, рибалкам подобається, нам в тестуванні подобається теж. Наша методика тестування дає нам ту їжу для роздумів, котра потрібна нам, якщо комусь не подобається методика, той розробляє свою і тестує згідно неї. І доказувати ніхто нікому нічого не буде.

Смерть російським окупантам !!!
Offline leoyas
Ветеран

Offline leoyas Ветеран
« Ответ #77 : 18 Август 2018, 08:57:09 »

А яка геометрія найкраща для різу каната?
Не знаю. З того, що побачив я, геометрія впливає тільки на легкість різу. На затуплення не впливає ніяк. Найкраще,  як на мене, спуск від обуху.

(с) Китайська мудрість
Offline YuraS

Старожил

Не шалю, никого не трогаю, починяю примус.
Offline YuraS club Старожил
« Ответ #78 : 19 Август 2018, 20:07:37 »

Не знаю. З того, що побачив я, геометрія впливає тільки на легкість різу.
На затуплення не впливає ніяк. Найкраще,  як на мене, спуск від обуху.
В основном так и есть. Но геометрия - это не только высота спусков, но и форма спусков (вогнутые, прямые, конвекс - выпуклая линза), толщина подвода и угол заточки. И вот последние две позиции уже очень играют роль по долгорезу: 0,2 мм с углом 25 градусов крошатся куда охотнее, чем 0,5 мм с углом 30 градусов. Но усилие реза у них разное, а ведь мы оцениваем рез по усилию?

It isn’t etiquette to cut anyone you’ve been introduced to (c) Red Queen by Lewis Carroll
Offline Demon-net
Новичок

Offline Demon-net Новичок
« Ответ #79 : 20 Август 2018, 01:00:38 »

Спасибо за тесты!
Ждём продолжения...
Интересно увидеть Х12МФ в тесте, её много кто отлично термичит.
Offline bygben
Пользователь

Offline bygben Пользователь
« Ответ #80 : 10 Сентябрь 2018, 09:52:25 »

Тема спорная,а истина,как известно,всегда где-то посредине.Имею 3 клина м390,сделал мяснику обвалочник,отзыв"7-8 свиных туш или 3-4  КРС режет как лазером,затем резкое падение остроты,а мусат металический  его не берет".Смотрю в микроскоп - сколы РК.Мастера,делавшего ТО клинов ,называть не буду по этическим соображениям,хотя какая этика если мастер занимается этим профессионально и берет за это деньги.Получается,я заплатил человеку за выполненную работу,а результат труда должен скрывать по "этическим"  соображениям?Так мы скатываемся назад,где все делалось втихаря на секретном заводе и продавалось из-под полы,а ответственность-статья УК.Итак,чем больше счет - тем крепче дружба.
Offline seraotzt
Бывалый

Offline seraotzt Бывалый
« Ответ #81 : 10 Сентябрь 2018, 09:57:46 »

Итак,чем больше счет - тем крепче дружба.
Как говаривают в Одессе - чем точнее расчет, тем крепче дружба  Смеющийся
Offline Sarmat
Ветеран

Offline Sarmat Ветеран
« Ответ #82 : 10 Апрель 2019, 16:34:32 »

,,Ми мєтал і камєнь плавім ,
     https://picua.org/images/2019/04/10/512435e67d013b82f90c19d8e170252d.jpg
Тестування клинків зі сталей М390, CPM10V, ЕА-115, ДИ90МП, ЕА-213, 95Х18, VR-1.

Наслухавшись баЙОк про неперевершені ножі з лопастей  турбін літака я задумав і собі змайстрювати такий .В минулому житті (до війни з расією)дружина працювала в Донецькому аеропорту ім. Прокоф*єва ,умовив принести шматок лопасті. От вона попросила у техніків шматок чудо матеріалу ,тримтя несла через охорону і всеж таки принесла. Потім почалась війна ,було не до ножів. Тепер подивився на цей шматок ,попробував магнітом -не липне  і зрозумів що це не для ножа.
 Не знаю що за сплав але в*язкий ,нержавіє і доволі таки легший за жилізяку. Якщо в ваших  вишукуваннях,експерементах  цей шматок має якийсь інтерес  -віддам бєзвоздмєздно ,тоєсть даром.
https://picua.org/images/2019/04/10/5d7cd93428c8d3b2a8598181f8ac74a8.md.jpg

*
https://picua.org/images/2019/04/10/c7228c8cde9757044973d8941259aa40.md.jpg

*
https://picua.org/images/2019/04/10/60be9f2a3eebff159c904dccb6f29fb1.md.jpg

Довжина шматка десь 450-550 ,ширина 120-130 , товщина впо середині близько 15-20   ,вага  800-900 гр. З якого літата -ХЙЗ...
 Моє звернення впершу чергу стосується авторам сталі  ЕА-115, 213 ...
« Последнее редактирование: 10 Апрель 2019, 16:38:03 от Sarmat » Записан

Offline seraotzt
Бывалый

Offline seraotzt Бывалый
« Ответ #83 : 11 Апрель 2019, 15:07:36 »

От якби з НЛО, ото да, сталюка Смеющийся. А з літака 
Offline Metrolog

Старожил

Offline Metrolog club Старожил
« Ответ #84 : 11 Апрель 2019, 15:48:33 »

А это не титан?

С уважением. Метролог.
Offline Воля
Бывалый

Слава Україні!

Offline Воля Бывалый
« Ответ #85 : 11 Апрель 2019, 19:35:26 »

Ні. Сталь з дофіганікелю і мало вуглецю та заліза. Була така колись.

Героям Слава!
Offline Sarmat
Ветеран

Offline Sarmat Ветеран
« Ответ #86 : 11 Апрель 2019, 19:38:49 »

А это не титан?
   Думаю
,сплав на основі титану   ,а там ХЙЗ ,  місто перелома виглядає як біметал , в середині зернистий  а  по краях тягучий як жувальна гумка  ,потрібно шукати технолога літакобудування  ... 
      Секрет  булата ЕА-115, 213 я добре знаю .він складається з рівних частин :
   чавуну , комариних хоботків ,обіз*яних жопок ,пєрхоті мурав*я терміта,лівого  яйця тарантула і трішечки заліза . От я і подумав а як щоб наші алхіміки до свого булату добавили шматочок цієї лопатки   - щоб з цього вийшло ???

Страниц: 1 2 [3]  Все Вверх Печать 
Мастер-нож  |  Про ножи  |  Обзоры, отзывы, вопросы, проблемы  |  Тема: Тестування клинків зі сталей М390, CPM10V, ЕА-115, ДИ90МП, ЕА-213, 95Х18, VR-1.
Перейти в: