Мастер-нож Мастер-нож Форум любителей ножей
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
14 Июль 2020, 08:52:12

Войти
Вироби зі шкіри Железная хватка Все для ножей
* Начало Правила Новые сообщения Закладки Фото галерея Помощь Поиск Календарь Войти Регистрация
Мастер-нож  |  Про ножи  |  Украинская Ассоциация владельцев оружия  |  Тема: Дещо про криміналістичну методику 0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему.
Страниц: [1] Вниз Печать
Автор Тема: Дещо про криміналістичну методику  (Прочитано 8335 раз)
Offline shadowm
Ветеран

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 710
WWW
Offline shadowm Ветеран
« : 08 Октябрь 2014, 13:52:40 »

http://zbroya.info/uk/blog/4261_deshcho-pro-kriminalistichnu-metodiku/

Нещодавно на сайті УАВЗ в черговий раз було порушено тему ножів. Нажаль, з цього питання в нашій країні дуже багато незрозумілих для людей моментів. Один з них я хотів би додатково висвітлити.

В статті автор згадує «Методику криміналістичного дослідження холодної зброї та конструктивно схожих з нею виробів» в редакції 1999 року. Дійсно, на сайті Верховної Ради викладений дійсно цей, досить старий, документ. Але не будемо забувати, що в нашому законодавстві все не дуже добре. Подивившись цей документ, ми знайдемо наступний текст:

3. ЗАГАЛЬНІ ТЕХНІКО-КРИМІНАЛІСТИЧНІ ВИМОГИ ДО ХОЛОДНОЇ ЗБРОЇ

3.1. Цією Методикою встановлюються такі загальні техніко-криміналістичні вимоги до холодної зброї.

3.2. Клинкова холодна зброя, комбінована холодна зброя з клинком (клинками):

3.2.1. мінімальна довжина клинку - не менше, як 90 мм;

3.2.2. мінімальна товщина клинку - не менше, як 2,6 мм;

3.2.3. мінімальна твердість клинку, що виготовлений із вуглецевістої сталі - не менш, як 50 НКС (при відсутності ДСТУ, ТУ, якими встановлені інші значення твердості);

3.2.4. мінімальна твердість клинку, що виготовлений із корозійностійкої сталі - не менш, як 45 НКС (при відсутності ДСТУ, ТУ, якими встановлені інші значення твердості);

3.2.5. кут загострення леза - не більше як 30 град. Примітки: Довжина клинків визначається вимірюванням відстані від вістря до обмежувача (утику руків'я).

3.2.6. Вимірювання товщини обуху провадиться у найтовшому місці клинка.

В той самий час, експерти криміналісти о 2010 році, якщо мені не зраджує пам»ять, сказали, що твердість за Роквелом вже не є критерієм для визначення приналежності предмету до холодної зброї.

В розмові зі мною вони посилались на внутрішній документ, котрий суттєво відрізняється від старого, 1999 року. В інтернеті його знайти не дуже просто. Офіційних згадок про нього практично не зустрінеш.

Тим не менше, у цього документа є назва, номер і дата прийняття: «Методика криміналістичного дослідження холодної зброї та конструктивно схожих з нею виробів. Затверджена рішенням розширеного засідання секції НКМР міністерства Юстиції України з проблем трасології та судової балістики із залученням членів Координаційної ради з питань судової експертизи. Протокол від 10.04.2009 року № 22»

Так ось, подивившись цей документ, ми побачимо зовсім інший текст в тому самому розділі.

3.2. Клинкова холодна зброя, комбінована холодна зброя з клинком (клинками):

3.2.1. Мінімальна довжина клинку – не менше, як 90 мм. Довжина клинків визначається вимірюванням відстані від вістря до обмежувача або утику руків'я по прямій хорді (при отгибі обмежувача або утику в бік клинка довжина їх не враховується).

3.2.2. Мінімальна товщина клинку – не менше, як 2,6 мм. Вимірювання товщини клинка провадиться у найтовщому його місці.

3.2.3. Кут загострення леза у бойової зброї, ножів для виживання – не більше 40 град.; у ножів для тяжких робіт (різновид ножів мисливських загального призначення) – не більше 50 град. Решта клинкової зброї – не більше 30 град. Кут загострення вістря клинка (кут сходження кромки леза та лінії обуха (скоса обуха) – не більше як 70 град.; визначається величиною кута між умовними лініями, які проходять від вістря через точки, які знаходяться на відстані 10 мм на кромці леза і лінії обуха (скоса обуха).

3.2.4. Виступання обмежувача або утика хоча б з однієї сторони над держаком руків’я – не менше 5 мм.

3.2.5. Висота утику з однієї чи з двох сторін (сумарне) над держаком руків’я – не менше 5 мм.

3.2.6. Глибина підпальцевої виїмки, якщо вона на держаку одна - не менше 5 мм.

3.2.7. Глибина підпальцевих виїмок, якщо їх на держаку декілька - не менше 4 мм хоча б однієї.

3.2.8. Перебільшення у бочкоподібного чи клиноподібного держака максимального діаметра над діаметром в задній частині – не менше 8 мм.

3.2.9. Товщина виступаючої над держаком п’яти клинка, що слугує утиком, – не менше 5 мм, якщо п’ята не має в перерізі клиноподібної форми.

Різниця очевидна, чи не так? Справа не лише в твердості матеріалу. Вистачає інших цифр, дуже важливих для потенційного власника ножа.

Доречі, думаю, ви звернули увагу на маячню в тих цифрах. Два ножі можуть відрізнятись один від одного тільки глибиною під пальцевої виїмки, наприклад на 2 мм, і один буде визнано холодною зброєю, а інший ні.

Саме тому в редакції Закона про зброю від УАВЗ я запропонував зняти всі обмеження на обіг, носіння, зберігання, виробництво та інші дії з холодною зброєю. Такі обмеження, як у нашому законодавстві, помножені на «професійність», «порядність» наших «правоохоронних» органів, можуть призвести виключно до корупції та зловживань.

Автор: Олександр Кравченко
Записан

Мысль это оргазм мозга - тот, кто способен его испытывать, получает удовольствие, а тот, кто не способен, вынужден имитировать.
Offline Big rise bull
Пользователь

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 101
Offline Big rise bull Пользователь
« Ответ #1 : 12 Октябрь 2014, 15:36:10 »

Ні обмеженням на холодну зброю окрім контролю за особою покупця , а числа в обох методиках ідіотські
П.С. Почитайте ось це будь-ласка ( Львівські довколешні ви де? )
Записан
Offline irbis7
Бывалый

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 286
Стас

Offline irbis7 Бывалый
« Ответ #2 : 26 Июнь 2015, 19:48:53 »

Здесь часто мастера при презентации ножа пишут  "не ХО" а вот на этом же сайте ( http://zbroya.info/uk/ )  прочитал тему  "Как определить, является ли нож "холодным оружием?" http://zbroya.info/uk/questions/6136_kak-opredelit-iavliaetsia-li-nozh-kholodnym-oruzhiem/ и там есть комментарий некоего Sergii Sichynskyi от 27.05.2015: "Изучал вопрос недавно очень подробно.......если длина клинка менее 90 мм или клинок в самом толстом месте меньше 2,6 мм по толщине или качество стали ниже чем..., то нож не является ХО. А вот если эти параметры выходят за эти пределы, то тут уже включается другой механизм. Суть которого в том, что эксперт по определенным признакам устанавливает к какой разновидности "предметов конструктивно схожих" с холодным оружием данный предмет относится. Каталог очень обширный и для обычных людей не доступен. В законе есть только описание для некоторых наиболее используемых вариантов..... По сути, если у вас нож из качественной стали длиной лезвия больше 90 мм и толщиной больше 2,6, только экспертиза может дать законный ответ. Но даже тут нельзя быть уверенным на 100%, т.к. в случае суда может быть проведена другая экспертиза, которая его признает ХО (а грань очень тонкая).........Есть еще одна очень интересная категория "криминальное оружие". По сути это любое кустарно изготовленное. Так вот, для того, чтобы его признали ХО основные характеристики (какие в законе не указано, но по логике длина, толщина и твердость стали) могут быть ниже минимально допустимых вдвое. Так что по сути почти любой самодел будет признан на экспертизе ХО. Будьте осторожны."
Никто больше подробно не сталкивался с подобными утверждениями?
Записан

ніхто не повинен бути таким как ти
Offline YuraS

Старожил

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 2346
Не шалю, никого не трогаю, починяю примус.
WWW
Offline YuraS club Старожил
« Ответ #3 : 26 Июнь 2015, 21:54:29 »

Криминальное оружие квалифицируется по факту применения. Т.е., если с использованием ножа совершено нападение или даже самооборона - нож будет рассматриваться экспертом как оружие. Если менты прошмонали и нашли ножичек - его не могут признать КХО, пока не будет доказано, что им кого-то порезали. Бремя доказательства лежит на обвинителе.
Записан

It isn’t etiquette to cut anyone you’ve been introduced to (c) Red Queen by Lewis Carroll
Offline Thorwald
Ветеран

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 852
Offline Thorwald Ветеран
« Ответ #4 : 26 Июнь 2015, 22:52:06 »

YuraS, нічого подібного. у нас якраз не за "використанням" кваліфікують, а за "призначенням"
Записан
Offline irbis7
Бывалый

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 286
Стас

Offline irbis7 Бывалый
« Ответ #5 : 26 Июнь 2015, 23:19:58 »

 YuraS думаєте  що якщо найдуть заточку то посварять пальчиком та відпустять? Застосування ж не було.
Записан

ніхто не повинен бути таким как ти
Offline Big rise bull
Пользователь

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 101
Offline Big rise bull Пользователь
« Ответ #6 : 27 Июнь 2015, 00:49:50 »

В нас з тим питанням взагалі препаскудна ситуація  ( вирізанні матюки )  Грустный . І у випадку коли законодавство не змінюють ( як змінити кожен вигадує як йому бачиться ) ми маємо ось яку ситуацію або діємо в межах тої норми закону ,що є , або її порушуємо свідомо , умисно з усіма наслідками і варіантами нашої збоченої дійсності іншими словами най та методика горить синім полум"ям  . Все таки є багато правдивих і не зовсім історій щодо цього питання
і в кожній є служителі " право-безпорядку " які коять щось не мислиме , тому нам ( усім кого такий стан справ не влаштовує , треба діяти спільно)  варто  тиснути на купку тих , що пише бредні іменем верховної зради  щоб вони прийняли зміни запропоновані УАВЗ так як потрібно нам , а не їм ....
П.С. Це не заклик кидати у всіх підряд самопальним холодняком , або валити конституційний лад . Ні це збірка гіпотез і моїх думок , щодо цього питання ...
А ще ця методика навмисно є нечіткою ...
Записан
Offline Metrolog

Старожил

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 5880
Offline Metrolog club Старожил
« Ответ #7 : 27 Июнь 2015, 10:48:33 »

Никто больше подробно не сталкивался с подобными утверждениями?
Если Вы прочитаете первый пост этой темы (или методику на нашем сайте: http://knives.com.ua/lib.php?u=12), то поймете, что Sergii Sichynskyi, на которого Вы ссылаетесь, "не ту методику читал". Сейчас материал клинка того эксперта не интересует. И он, тот инспектор, всегда может признать ХО практически все, что угодно.
Записан

С уважением. Метролог.
Offline irbis7
Бывалый

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 286
Стас

Offline irbis7 Бывалый
« Ответ #8 : 27 Июнь 2015, 11:15:08 »

Я читал не только первый пост тут а и там на сайте, только я не про материал клинка. Меня больше интересовало утверждение: ".Есть еще одна очень интересная категория "криминальное оружие". По сути это любое кустарно изготовленное. Так вот, для того, чтобы его признали ХО основные характеристики (какие в законе не указано, но по логике длина, толщина и твердость стали) могут быть ниже минимально допустимых вдвое. Так что по сути почти любой самодел будет признан на экспертизе ХО. Будьте осторожны" А нам получается кроме ношения ещё и  "изготовление". Что бардак в законах я в курсе и что не чёткие, расплывчатые трактовки позволяют срубить бабок и мвс и судьям - тоже, мне интересно сталкивался ли кто с таким, были ли прецеденты?
Записан

ніхто не повинен бути таким как ти
Offline Jack

Старожил

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 2758

Offline Jack club Старожил
« Ответ #9 : 27 Июнь 2015, 11:23:03 »

твердость в крайней методике не учитывается.
Записан

Offline YuraS

Старожил

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 2346
Не шалю, никого не трогаю, починяю примус.
WWW
Offline YuraS club Старожил
« Ответ #10 : 27 Июнь 2015, 20:16:31 »

Це перемога, безумовно.
Записан

It isn’t etiquette to cut anyone you’ve been introduced to (c) Red Queen by Lewis Carroll
Offline irbis7
Бывалый

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 286
Стас

Offline irbis7 Бывалый
« Ответ #11 : 27 Июнь 2015, 23:06:09 »

Яка там перемога, любу жерстину зарахують як холодняк.
Записан

ніхто не повинен бути таким как ти
Offline YuraS

Старожил

Статус: "Гость"
отображение информации ограничено

Сообщений: 2346
Не шалю, никого не трогаю, починяю примус.
WWW
Offline YuraS club Старожил
« Ответ #12 : 27 Июнь 2015, 23:28:25 »

Это была ирония, если что.
Скоро все наши игрушки признают оружием, и будет как в Англии, только хуже. Английские бобби до начала массовой иммиграции жителей бывших колоний даже штатный пистолет носили не всегда, а в начале ХХ века даже стрелять толком не умели.
А сейчас без броника не каждое дежурство обходится.
Записан

It isn’t etiquette to cut anyone you’ve been introduced to (c) Red Queen by Lewis Carroll
Страниц: [1] Вверх Печать 
Мастер-нож  |  Про ножи  |  Украинская Ассоциация владельцев оружия  |  Тема: Дещо про криміналістичну методику
Перейти в: